Piłkarze z Pacanowa rozgromili Arkę Pawłów

Aktualności Gorący temat Sport

W niedzielę drużyna Zorzy – Tempo pokonała ,,Arkę Pawłów” 5:0. Gospodarze zwyciężyli po bramkach Tomasza Kopackiego (2), Alberta Lasia, Adriana Kapciaka i Wojtka Labaka. Dzięki wygranej Zorza wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli.

Po wygranej „GKS Górno” to piłkarze zostali samodzielnym liderem tabeli. Pacanów, by zdobyć mistrzostwo, musi wygrać swoje mecze i liczyć na potknięcia rywali. Wygrana z Arką miało być pierwszym krokiem w kierunku upragnionego trofeum.

Zorza-Tempo fantastycznie zaczęła to spotkanie. Już w czwartej minucie Pawłów pogubił się w podaniach pod własnym polem karnym. Piłkę przejął Konrad Kopacki, który podał ją do Tomasza Kopackiego, a ten bez problemu pokonał bramkarza. Gospodarze absolutnie dominowali w spotkaniu. W 23. minucie było już 2:0, a to za sprawą Tomasza Kopackiego. Kapitan pięknym uderzeniem głową podwyższył prowadzenie Pacanowa. Tomek jest pierwszym piłkarzem w tym sezonie, który przekroczył liczbę 22 bramek w lidze. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę trzecią bramkę zdobył Albert Lasia.

Po przerwie podopieczni Lecha Malczewskiego kontrolowali przebieg gry, ale nie atakowali z taką intensywnością jak w pierwszej części meczu. Kolejną bramkę dla naszych kibice zobaczyli dopiero w 66. minucie. Bramkarza gości pokonał Adrian Kapciak. Wysokie prowadzenie to nie jedyny powód do radości w szeregach Pacanowa. W 73. minucie meczu wynik spotkania ustalił Labak. Zorza – Tempo dzięki wygranej przeskoczyła ,,GKS Górno” w tabeli i została jej liderem.

W 17. kolejce biało-niebiescy rozegrają swój mecz z ,,Wisłą II Sandomierz” w sobotę o godz. 17:00.